Regulacja Brwi

Brwi sprawiają, że nasza twarz nabiera charakteru. Niestety, podczas ich regulacji, a także pielęgnacji pojawia się bardzo dużo błędów. Zbyt wyskubane spowodują, że będziesz wyglądała komicznie. Natomiast niewyregulowane odbiorą Ci kilka procent atrakcyjności. O czym należy pamiętać podczas regulacji i pielęgnacji brwi?

Wybranie kształtu brwi, który będzie pasował idealnie do Twojej twarzy, nie jest zadaniem prostym. Bardzo często w tym zakresie pojawiają się wpadki. Brwi są albo za rzadkie, zbyt wyraziste lub zbyt teatralne.

Od tego musisz zacząć: pielęgnacja brwi

Naturalna pielęgnacja brwi

Zadbane, naturalnie gęste brwi wyglądają najpiękniej. Mogą stać się ozdobą Twojego makijażu. Jeżeli chcesz, aby pielęgnacja brwi przynosiła spodziewane rezultaty, stosuj gotowe odżywki. Można także szczotkować brwi kilkoma kroplami oleju rycynowego. Pamiętaj także o zachowywaniu zasad regulacji brwi, jeżeli nie chcesz uszkodzić włosków. Jeżeli regulujesz je samodzielnie, rób to po kąpieli, gdy skóra jest rozpulchniona. Nie będziesz musiała zbytnio mocować się z włoskami. Pamiętaj również, aby wyrywać włoski z kierunkiem ich wzrostu.

Jak dobrać kształt brwi?

Naturalny kształt brwi

To co naturalne jest obecnie bardzo modne, dlatego kształt brwi właśnie taki powinien być. Można więc odetchnąć z ulgą, już nie trzeba skrupulatnie skubać brwi i tworzyć cienkich nitek. Przy użyciu pęsety lub wosku, należy usunąć jedynie włoski, które pojawiają się poza linią brwi. Warto się do tego przyłożyć, aby efekt był ładnie dopracowany. Staranna regulacja brwi przyczyni się do osiągnięcia uporządkowanego i odświeżonego efektu.
Porada: niezbyt ładny efekt odrastających brwi możemy czasowo maskować punktowym korektorem.

Trendy z pokazów mody

Pokazy mody rządzą się swoimi prawami, ale tam również możemy podpatrzeć sposoby kształtowania i stylizacji brwi. Zwykle jednak kreatorzy mody decydują się na mocno podkreślone brwi, które często wyglądają na przerysowane i teatralne. Wiele stylizacji zakłada nawet łączenie platynowych włosów z kruczoczarnymi łukami brwiowymi. Oczywiście jednak należy pamiętać, że taki efekt na co dzień raczej się nie sprawdzi.

Metody regulacji brwi

  • Tradycyjna – włoski wyrywane są przy użyciu pęsety. Metoda ta jest najbardziej popularna i możesz ją stosować samodzielnie w domu, jeżeli nie masz czasu na wizytę u kosmetyczki.
  • Wosk – wymaga dokładności i umiejętnego zastosowania wosku, aby wszystkie włoski zostały usunięte spod linii brwi. Jest to jednak bardzo skuteczna metoda, ponieważ można usunąć nawet te, praktycznie niewidoczne włoski. Efekt utrzymuje się również znacznie dłużej niż przy regulacji pęsetą.

Stylizacja brwi

Wybór koloru brwi

Nie każda z nas może pochwalić się gęstymi, krzaczastymi brwiami. W takiej sytuacji wymagana jest stylizacja brwi przy użyciu odpowiednich produktów kosmetycznych. Jeżeli chcesz uzyskać maksymalnie naturalny efekt, zdecyduj się na odcień zbliżony do koloru u nasady włosów.

Blondynki mogą zdecydować się na przyciemnienie brwi maksymalnie o dwa tony. W innym przypadku, będą wyglądały bardzo sztucznie. Brunetki powinny zdecydować się na brwi w kolorze o ton jaśniejszym, niż ich naturalne włosy. Unikajmy raczej czarnych brwi, ponieważ postarzają i wyglądają bardzo nienaturalnie.

Podstawowe zasady stylizacji brwi

Pierwszym krokiem jest dokładne wyszczotkowanie brwi, przy użyciu specjalnej szczoteczki lub umytej spiralki od tuszu do rzęs. Ostrą kredką do brwi należy narysować cienkie kreski pomiędzy włoskami. Następnie ponownie rozczesujemy włoski, rozmazując narysowane kreski.

Jeżeli chcesz, aby Twoje brwi wyglądały w wyrazisty sposób, wykorzystaj matowy cień. Najlepiej wybrać taki, który odcień, który jest najbardziej zbliżony do koloru włosów, Najlepiej sprawdzą się beże, brązu lub popiele. Najlepsze efekty uzyskasz nakładając cień twardym pędzelkiem.

Ostatnim etapem stylizacji będzie dokładne wyczesanie rzęs ku górze. Będą dzięki temu wyglądały bardzo naturalnie.

Regulacja Brwi
Regulacja Brwi
Henna Rzęs – 15zł | Stylizacja Brwi – 25zł
Umów się na wizytę już dziś
tel: 579 060 143 lub przez Facebooka