Skórki przy paznokciach – jak o nie dbać we właściwy sposób?

Skórki wokół paznokci muszą stawiać czoła wielu urazom oraz uszkodzeniom podczas codziennych czynności. Niestety, jest to powodem ich pękania. Możesz jednak zminimalizować szkody, regularnie pielęgnując dłonie zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jak to robić w skuteczny sposób?

Dlaczego skórki wokół paznokci zadzierają się?

Przyczyn zadzierania się skórek może być kilka:

  • nieprawidłowo wykonany manicure – zbyt głębokie wycinanie skórek,
  • przesuszona skóra – najczęściej jest z tym problem zimą i jesienią, gdy temperatury na zewnątrz są bardzo niskie,
  • mycie naczyń bez rękawiczek – bezpośredni kontakt skóry z detergentami ma bardzo negatywny wpływ na skórki,
  • nadmierne moczenie dłoni – gdy dochodzi do zmiękczania naskórka, staje się on dużo bardziej podatny na uszkodzenia.

Jak wycinać skórki, aby nie wywołać przykrych konsekwencji?

Podaliśmy, że wycinanie skórek podczas manicure jest najczęstszym powodem zadzierania się skórek. Czy to oznacza, że powinniśmy z tego zabiegu zrezygnować? Absolutnie nie! Po prostu trzeba robić to we właściwy sposób. Najlepiej, gdy tego typu czynności wykona profesjonalna kosmetyczka. Użyje specjalnego preparatu do usuwania skórek oraz drewnianego patyczka, który nie uszkodzi delikatnego naskórka. Ta metoda wykorzystywana jest przede wszystkim przy wyjątkowo wrażliwych skórkach.

W wielu gabinetach kosmetycznych stosuje się natomiast tradycyjne cążki. To dlatego, że w tych miejscach pracują profesjonaliści, umiejący operować takim sprzętem. Jeżeli jednak zostanie on użyty w niewłaściwy sposób, może jedynie spowodować zwiększenie skłonności do zadzierania się skórek.

Jeżeli nie posiadasz odpowiednich umiejętności i nie masz wprawy, nie wycinaj samodzielnie skórek, ponieważ możesz sobie jedynie zaszkodzić.

Oliwki i odżywki do skórek – czy warto je stosować?

Twarde, zadzierające się i przesuszone skórki wokół paznokci wymagają starannej pielęgnacji. Podstawą jest właściwe odżywienie tej części dłoni. Przydatne okazują się odżywki oraz oliwki do skórek. Dzięki temu, że będzie się je stosowało regularnie, skórki staną się odżywione, dużo miększe, a przy tym zostaną zabezpieczone przed uszkodzeniami.

Polecane są przede wszystkim preparaty, które dodatkowo spowalniają odrastanie skórek, a tym samym paznokcie przez dłuższy czas mogą wyglądać pięknie, jakby dopiero co został na nich wykonany manicure. Preparatów tego typu na rynku jest naprawdę bardzo dużo. Kupisz je w praktycznie każdej drogerii lub aptece. Jeśli nie wiesz, którą wybrać zapytaj naszą kosmetyczkę w trakcie wizyty na manicure, a z pewnością Ci doradzi.

Skórki Wokół Paznokci - Pielęgnacja

Te wskazówki pielęgnacyjne musisz znać, jeżeli nie chcesz mieć problemów ze skórkami

  • Regularnie używaj kremu do rąk – po każdym myciu rąk nałóż na dłonie nawilżający krem. Na noc, warto stosować preparaty tłuste, najlepiej takie, w których składzie znajduje się mocznik.
  • Regularny manicure u profesjonalisty – podstawą dbania o ręce jest wykonywanie na nich profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, z których można skorzystać w gabinecie kosmetycznym. Najlepiej, gdyby manicure był wykonywany co około 10 dni.
  • Maseczka odżywcza – raz na jakiś czas na skórki, jak i na całe dłonie warto nałożyć odżywkę. Użyj ulubiony krem do rąk, olejek ze słodkich migdałów oraz miód. Każdego produktu zastosuj łyżeczkę i wymieszaj. Tak przygotowaną maseczkę należy nałożyć na dłonie na około 20 minut, a następnie spłukać wodą, bez użycia mydła. Najlepiej, aby na dłoniach podczas stosowania maseczki znajdowały się bawełniane rękawiczki lub folia aluminiowa. Dzięki temu pielęgnacja skórek będzie odbywała się w jeszcze lepszy sposób, ponieważ składniki odżywki wniknął w struktury dłoni.

Tego unikaj, jeżeli chcesz mieć piękne skórki wokół paznokci

  • Noś rękawiczki podczas sprzątania – detergenty używane podczas porządkowania domu mają negatywny wpływ na skórę dłoni. Wysuszają ją, dlatego warto ograniczyć z nimi kontakt poprzez noszenie rękawiczek.
  • Chroń dłonie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – bardzo ostre słońce, duży mróz oraz wiatr mogą spowodować przesuszanie się skóry. To z kolei może wywołać zadzieranie się skórek. W niepogodę, szczególnie zimą, noś rękawiczki.

Unikaj samodzielnego wycinania skórek – najlepiej zlecić to profesjonalnej kosmetyczce w salonie kosmetycznym.

Przedłużanie paznokci cena skierniewice
Manicure Hybrydowy w Piękniejsza Ty już za jedyne 60zł
Umów się na wizytę już dziś
tel: 579 060 143 lub przez Facebooka