Tusz do rzęs – co musisz wiedzieć przed wybraniem idealnej maskary?

Nie masz jeszcze idealnego tuszu do rzęs? Czas to zmienić! Masakra jest najważniejszym kosmetykiem do makijażu, a jednocześnie najtrudniej kupić właściwą, dopasowaną do potrzeb. Poszukiwania warto rozpocząć od określenia, jakie masz rzęsy. To czy są gęste, długie czy krótkie będzie miało wpływ na wybór szczoteczki.

Tusz do rzęs jest podstawowym kosmetykiem, który każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce. Jeżeli wybierzesz właściwy, stylizacja rzęs przebiegnie w skuteczny i zadowalający sposób. Większość kobiet ma kilka rodzajów w swojej kosmetyczce. Nie ma w tym nic dziwnego. Raz potrzebujemy mocno wytuszować rzęsy, a innym razem jedynie delikatnieje je podkreślić. Wybór jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć propozycje spełniające oczekiwania.

Najlepszy tusz do rzęs, czyli jaki?

Szczoteczka ma największe znaczenie

Dobierając tusz do rzęs, zawsze kieruj się szczoteczką. Nie ulegaj złudnemu wrażeniu, że masywne szczoteczki zapewnią spektakularne efekty i wydłużą Twoje rzęsy. Nie jest to do końca prawda.

Eksperci za idealne szczoteczki uważają cienkie i gumowe. Nadają się one idealnie do długich i krótkich rzęs. Taka szczoteczka z tuszem dotrze nawet do najkrótszej i najcieńszej rzęsy. Uzyskasz w ten sposób fantastyczny wachlarzyk, który podkreśli oko i sprawi, że spojrzenie będzie uwodzicielskie.

Do wyboru są:

  • klasyczne szczoteczki – wszystkie włoski mają taką samą długość. Pozwala uzyskać najbardziej naturalny efekt delikatnie przyciemnionych i pogrubionych rzęs,
  • silikonowa szczoteczka – rozczesuje nawet najbardziej poplątane rzęsy, wydłuża je i podkręca. Pozwala na malowanie nawet najkrótszych rzęs znajdujących się w wewnętrznych kącikach oczu,
  • stożkowa szczoteczka – pogrubia i podkręca rzęsy. Sprawdza się przy półdługich, prostych rzęsach,
  • kulista szczoteczka – podkręca nawet najkrótsze rzęsy. Nie nadaje się do długich rzęs.

Podstawowe funkcje tuszów do rzęs

Na jakie funkcje tuszów do rzęs zwracamy najczęściej uwagę? Najczęściej poszukiwana jest maskara wydłużająca, pogrubiająca i podkręcająca. Wystarczy, że określisz swoje potrzeby, a będziesz w stanie wybrać odpowiedni produkt.

Zwróć również uwagę na to, czy tusz jest wodoodporny, czy nie. Zazwyczaj te pierwsze są znacznie trwalsze, mniej się osypują i nie rozmazują podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Musisz jednak pamiętać, że ich zmywanie jest znacznie trudniejsze.

Tusz do rzęs

Jak malować rzęsy?

Sposób malowania rzęs w dużej mierze zależy od kształtu oka. Jeżeli masz lekko opadającą powiekę, nie tuszuj dolnych rzęs. Unikaj tego także w przypadku bardzo długich dolnych rzęs.

Jeżeli chcesz, aby malowanie rzęs pozwoliło Ci na ich pogrubienie i wydłużenie, pomiędzy kolejnymi warstwami delikatnie je przypudruj transparentnym pudrem sypkim. Dasz radę nałożyć grubszą warstwę tuszu, a jednocześnie rzęsy nie będą posklejane.

Stosowanie tuszu do rzęs – praktycznie porady

  • Maskara po otwarciu nadaje się do użycia mniej więcej przez 6 miesięcy. Jeżeli nie pamiętasz, kiedy rozpoczęłaś jej stosowanie, sprawdź konsystencję. Jeżeli jest sucha, osypuje się, a przy tym dziwnie pachnie, tusz nadaje się do wyrzucenia.
  • Przynajmniej raz w tygodniu myj szczoteczkę, w celu usunięcia nadmiaru tuszu, który się na niej zgromadził. Unikniesz dzięki temu sklejania rzęs i zbyt mocnego ich obciążania.
  • Pamiętaj o bardzo dokładnym domykaniu pudełeczka po każdym użyciu. Jeżeli tusz będzie miał długi kontakt z powietrzem, wyparują z niego olejki lotne, a tym samym dojdzie do zeschnięcia konsystencji.
  • Szczoteczkę wkładaj do pojemnika powoli, aby nie wtłoczyć wraz z nią powietrza.
Tusz do rzęs - malowanie
Skierniewice Rzesy
Marzą Ci się długie i gęste rzęsy? Zapraszamy na Przedłużanie Rzęs w Piękniejsza Ty
Umów się na wizytę już dziś
tel: 579 060 143 lub przez Facebooka