Henna Tatuaż

Tatuaże z henny bez tajemnic – dotyk przestrzeni

Planujesz tatuaż, lecz nie jesteś zdecydowana i przekonana do wzoru, który pozostanie przez całe życie. A może by tak spróbować tatuaż z henny? Tymczasowe tatuaże z henny są piękne i zjawiskowe. A co najważniejsze można je dostosować do określonej okazji… weekendowej imprezy, wakacji, ślubu, itp.

Zdobienia henną to bardzo dobre rozwiązanie, nie ma tutaj ograniczeń – różnorodność wzorów oraz barw. Tatuaż możemy wykonać same lub udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie pod okiem wykwalifikowanej stylistki zostanie wykonany perfekcyjnie.

 

Czym jest tatuaż z henny?

Popularność tymczasowych tatuaży wciąż rośnie. Lato to znakomita pora, żeby zaszaleć. Do letniej stylizacji, warto dorzucić dodatkowy element w postaci wzoru na ciele.

Tymczasowe tatuaże z henny wykonuje się z naturalnego barwnika roślinnego, który pozyskiwany jest z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Są one dość trwałe i utrzymują się przez najmniej 3 tygodnie. Zaletą tymczasowej dziary jest to, że w każdej chwili możesz zmienić wzór i sięgnąć do innej stylistyki.

Tatuaż z henny nakłada się na różne sposoby. Sam proces jest dość pracochłonny i wymaga artystycznej precyzji.

Naturalna henna posiada lekko brązowawy, czerwony lub zielony kolor.  W zależności od naszej cery oraz czasu intensywność barwy ulega zmianie. Bezpośrednio po nałożeniu jest czerwona lub pomarańczowa. Po kilku dniach przechodzi w barwę brązową. Odcień tatuażu zależy również od okolicy ciała, na którym wykonywany jest wzór. Zawsze będzie ciemniejsza na skórze kończyn, a jaśniejsza na plecach lub torsie.

Wiele pań decyduje się na tzw. „czarną hennę”. Jest ona otrzymywana za pomocą sztucznych składników, m.in. stosowany jest barwnik indygo. Czarne henny mogą być niebezpieczne dla niektórych osób. Zanim zdecydujesz się na tego typu tatuaż należy dokładnie sprawdzić swoją wrażliwość alergiczną, żeby uniknąć rozczarowań w postaci wysypki. W najgorszych przypadkach po zabiegu mogą się pojawić rany,  owrzodzenia, które prowadzą do trwałych blizn.

Gabinet kosmetyczny w Skierniewicach w dbałości o swoje klientki stosuje bezpieczne metody poprzez naturalne przyciemnienie koloru tatuażu i zastosowaniu olejku z drzewa herbacianego. Olejek dodany do pasty przyciemnia barwę. W takich miejscach jak ręce, nogi można osiągnąć efekt czerni.

Zdobienia henną ciała to wyśmienity pomysł na lato, lecz należy zachować rozwagę i lepiej skorzystać z profesjonalnych usług i doradztwa.

Zdobienie henną – pomysł na mandalę

Mandala tattoo, to artystyczny motyw z buddyzmu. Prawdziwa harmonia powstała z połączenia koła i kwadratu. To symbol życia, harmonii i doskonałości. Ważną rolę odgrywa kolorystyka i jej umiejscowienie. Barwa jest odzwierciedleniem naszych uczuć, pragnień.

Mandala tattoo to filozofia barw, którą można wyrazić za pomocą tatuażu:

  • Żółty – pogoda ducha, radość, słońce, pogoda ducha.
  • Pomarańczowy – energia, optymizm, odwaga, serdeczność, czułość, młodość, a przede wszystkim wiara w siebie.
  • Czerwony – samodzielność, siła, miłość.
  • Różowy – delikatność, kobiecość, jednocześnie wrażliwość i romantyzm.
  • Niebieski – spokój, opanowanie, pewność siebie.
  • Zielony – silna wola, nadzieja, równowaga, zdrowie.
  • Czarny – godność, honor.
  • Biały – szlachetność, doskonałość, niewinność.

Mandala henna w tatuażach wyraża naszą osobowość, to kim jesteśmy, gdzie główną rolę ogrywa kolorystyka. Rodzaje mandali, to gama barw wyrażająca, to kim jesteśmy!

tatuaż z henny skierniewice
zdobienie henną skierniewice

Orientalizm – fascynacja, moda, czy poszukiwanie własnego ja

Orientalizm zawsze fascynował człowieka pod każdym względem. Malowanie ciała henną to starodawna sztuka przyozdabiania ciała wywodząca z Indii i Pakistanu. Tatuaż orientalny jest tego odzwierciedleniem.

Kultowymi tatuażami z henny są orientalne motywy: indyjskie wzory (rodzaj – mehndi), arabskie, czy buddyjskie (mandala).

Orientalne tatuaże to świetny pomysł, żeby przyozdobić ciało panny młodej. Dopasowany do kreacji, ślubny tattoo: typu mandala henna, czy indyjski tatuaż to wyśmienity pomysł, żeby zrobić wrażenie na gościach.

 

Malowanie ciała henną stanowi alternatywę dla tatuaży tradycyjnych. Salon Piękniejsza Ty w Skierniewicach w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz tego typu usług. Wykwalifikowane wizażystki stworzą niepowtarzalny wzór tatuażu indyjskiego, czy buddyjskiego. Cena tatuaży z henny jest dość zróżnicowana i zależy od wielkości wzoru oraz jego skomplikowania. Podstawą do wyceny jest czas poświęcony na wykonanie tatuażu. Najtańsza sesja 15 minutowa kosztuje 35zł,  30 minutowa – 55zł, godzinna – 100zł. Pełny cennik dostępny tutaj

tatuaż z henny skierniewice
tatuaż mandala skierniewice
Zapraszamy na tatuaż z henny już od 30zł za sesję
Umów się na wizytę już dziś
tel: 579 060 143 lub przez Facebooka