piekniejszaty.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

LifestyleZdrowie

Przedstawiamy sprawdzone sposoby na stres

Przedstawiamy sprawdzone sposoby na stres

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się metody relaksacyjne. Można śmiało powiedzieć, że stres dotyczy każdego z nas. W dzisiejszych czasach większość ludzi ma na co dzień styczność ze stresem. Właśnie dlatego trzeba sobie umieć z nim radzić, żeby minimalizować jego skutki. W tym artykule przedstawimy sprawdzone sposoby na relaks.

Długotrwały stres

Wiele osób niestety nie ma pojęcia, jak się zrelaksować, a długotrwałe uczucie napięcia obniża efektywność. Na szczęście istnieje wiele różnych metod na stres, a na każdego człowieka zadziała coś innego. Świetnie sprawdzi się aktywność fizyczna, która powinna być dostosowana do preferencji oraz możliwości ćwiczącego. To ważne, żeby zawsze pod siebie dobierać metodę zwalczania napięcia. Jeśli nie lubisz biegania to nie ma sensu się zmuszać, ponieważ sama myśl o treningu będzie cię już prawdopodobnie stresować. W takiej sytuacji nie ma nawet mowy o odprężającym wpływie joggingu. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że za pomocą diety także można pozbyć się stresu.

Suplementacja

Przede wszystkim trzeba zakupić produkty zawierające tryptofan. Jest to aminokwas, który bierze aktywny udział w produkcji serotoniny, czyli popularnego hormonu szczęścia. Trzeba również jeść produkty bogate w witaminę D, witaminy grupy B oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Wszystkie są odpowiedzialne za stabilność nastroju oraz prawidłowe działanie układu nerwowego. Należy jeść też pełnoziarniste produkty zbożowe, ryby, jaja, mięso oraz gorzką czekoladę. Oczywiście najlepszym pocieszycielem są niezdrowe przekąski i słodycze, ale lepiej ich unikać. Mogą chwilowo poprawić nastrój, ale po kilku minutach i tak wszystko wraca do normy. Niestety w dłuższej perspektywie mają negatywny wpływ na mózg oraz sylwetkę. W końcu kolejnym stresorem dla niektórych mogą być dodatkowe kilogramy. Świetnym sposobem na stres jest pielęgnacja ciała.

Aktywność fizyczna

Warto mieć na uwadze, że długotrwały stres wpływa również mocno na twój wygląd. Zestresowane osoby zazwyczaj się garbią i są spięte. Należy pamiętać, że skóra również reaguje na stres, ponieważ pokrywa się zmarszczkami i szarzeje. Stres znacząco przyspiesza proces starzenia organizmu. Najlepiej regularnie stosować kosmetyki przeciwzmarszzkowe i odżywiać cerę. Dokładna pielęgnacja ciała powinna ci szybko poprawić nastrój. Przynajmniej dwa razy w tygodniu spróbuj znaleźć czas tylko dla siebie. Według powszechnej opinii gorąca kąpiel relaksacyjna pomaga rozluźnić ciało. Dobrze sprawdzą się też treningi rozciągające oraz rolowanie mięśni na rollerze. W zasadzie można spróbować każdego rodzaju aktywności. Niektórzy ludzie dopiero pod wpływem wysiłku o wysokiej intensywności czują przypływ energii i pozytywnego myślenia. Nawet w domu można wykonywać ćwiczenia rozluźniające, ponieważ nie potrzeba do nich dużo miejsca. Po każdym treningu właściwym można wykonać kilka ćwiczeń rozluźniających. Najlepiej wykonać je wieczorem, żeby uspokoić się przed snem. W pierwszej połowie dnia warto zarezerwować sobie czas na dynamiczne ćwiczenia. Uprawianie sportu poza domem też daje dobre efekty.

Udostępnij