piekniejszaty.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Kolorowe tusze do rzęs – odświeżony trend po latach

Kolorowe tusze do rzęs – odświeżony trend po latach

Kolorowe rzęsy były już znane i popularne w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Styl zwany disco oznaczał wiele kolorowych makijaży oraz ciekawych przebrań. Kolorowe tusze do rzęs były w przeróżnych kolorach aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Jak to wygląda obecnie?

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

 • o cechach jakie mają kolorowe tusze do rzęs
 • o tym dla kogo jest brązowy tusz do rzęs
 • o tym dla kogo będzie najlepszy niebieski tusz do rzęs
 • oraz jak wygląda sposób aplikacji

Kolorowe tusze do rzęs – historia

Wszystko zaczęło się w latach 60. XX wieku. Marka REVLON wyprodukowała 3 tusze do rzęs o kolorze zielonym, fioletowym oraz niebieskim. Często makijaże w tych latach wyglądały tak, że do mocno kontrastującego cienia na powiece używano równie kontrastowego tuszu do rzęs. Dla przykładu, gdy malowano powieki na zielono bądź brązowo, to wtedy rzęsy malowano na fioletowo. Wówczas takie makijaże nosiły każde kobiety i nastolatki. W latach 70. trend zanikł i później cyklicznie wracał. W obecnych czasach znowu króluje i cieszy się popularnością. Kolorowe rzęsy posiadają modelki na pokazach u Stelli McCartney oraz DIOR.

Kolorowe tusze do rzęs – cechy

Wbrew pozorom, rzęsy to mały akcent na całej twarzy. Są zdecydowanie mniejsze niż powieka, na której można poszaleć z cieniami. Ale pomimo tego akcent z użyciem kolorowego tuszu potrafi zmienić całą stylizację i sprawić, że wygląda się bardzo wyjątkowo. Jakie cechy mają kolorowe tusze do rzęs?

 • Potrafią podkreślić, pogrubić oraz unieść rzęsy w bardzo ładny sposób.
 • Wprowadzają delikatnie widoczny, unikatowy element w makijażu.
 • Stwarzają wyjątkowy, oryginalny look – dodając stylizacji niebywałego charakteru.
 • Dobrze dobrany potrafi pięknie współgrać z kolorem tęczówki bądź eyelinerem.
 • Można je dopasować do całej stylizacji.
 • Dodają świeżości spojrzeniu.
 • Są uniwersalne na tyle, że można je stosować na co dzień oraz w bardziej odważnych stylizacjach.
kolorowe tusze do rzęs

Brązowy tusz do rzęs

Posiadanie zielonych czy niebieskich oczu sprawia, że najlepiej wygląda brązowy tusz do rzęs. Ten kolor jest bardzo dobry dla osób o włosach blond oraz rudych. Kolor jest również bezpieczną opcją dla osób, które nie chcą mocnego efektu, bo brązowy tusz do rzęs rzuca się w oczy nie tak intensywnie jak tusz niebieski. Warto pamiętać, że jeśli jesteśmy posiadaczkami ciepłego tonu kolorystycznego, to brązowy tusz do rzęs będzie nam idealnie pasować.

Niebieski tusz do rzęs

Osoby, które w posiadaniu mają brązową tęczówkę mają taki plus, że pasuje do nich każdy kolor wybranego tuszu. Jednak czołowi światowi wizażyści polecają takim osobom niebieski tusz do rzęs. Ten odcień jest bardzo dobry również dla osób z wyjątkową szarą tęczówką. Oprócz samego koloru tęczówki warto kierować się tonacją kolorystyczną. Przy ciepłej chłodnej tonacji niebieski tusz do rzęs będzie wyglądał bardzo dobrze.

Kolorowe tusze do rzęs – sposoby aplikacji

Aplikacja kolorowego tuszu do rzęs może się różnić od aplikacji tradycyjnego czarnego tuszu. Różnica wynika przede wszystkim z tego, że osobom, które w większości mają czarne rzęsy, ciężej jest zaaplikować kolorowy tusz ze względu na to, że żeby był on widoczny trzeba nałożyć kilka warstw. Jest kilka ciekawych sposób aplikacji kolorowego tuszu.

 1. Aplikacja tuszu na całe rzęsy. W tym górne i dolne.
 2. Nałożenie tuszu tylko na dolne rzęsy. Taki sposób ożywia makijaż dzienny oraz dodaje ciekawego wyrazu przy makijażu wieczorowym.
 3. Aplikacja zwykłego czarnego tuszu do rzęs, a następnie delikatne muśnięcie samych końcówek rzęs. Daje to efekt wielowymiarowości.
 4. Fajnym sposobem jest również cieniowanie rzęs za pomocą tuszu. ⅓ rzęs maluje się na inny kolor, potem ⅔ pomieszanie tego koloru z innym, a kolejną część innym kolorem.

Podsumowując, kolorowy tusz do rzęs nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie na scenę, czy dla osób bardziej szalonych. Kolorowe rzęsy mogą pomalować sobie wszyscy, którzy pragną do swojego makijażu wnieść trochę świeżości. Jest to świetna i szybka alternatywa dla osób, które lubią makijaż oczu, ale nie mają czasu na codzienne malowanie się cieniami do powiek.

Udostępnij