piekniejszaty.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Krótki przewodnik po kolorowych tuszach do rzęs

Krótki przewodnik po kolorowych tuszach do rzęs

Znały je już pięknisie rodem ze starożytnego Egiptu. Wtedy do ich stworzenia używano oliwy, białka i… sadzy. Minęły tysiąclecia, a kolorowe tusze do rzęs nadal zajmują poczesne miejsce w kosmetyczce każdej szanującej się damy. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu kosmetykowi – wskażemy na jego współczesną rolę w przygotowaniu makijażu, zaproponujemy także różne praktyczne zastosowania zależne od sytuacji.

Tusze do rzęs w arsenale pięknych kobiet

Faktycznie trudno sobie wyobrazić przygotowanie nowoczesnego, kobiecego makijażu bez podkreślenia oczu, owego romantycznego „zwierciadła duszy”. Specjaliści od make-upu zgodnie uważają przy tej okazji, że kluczem do sukcesu jest zachowanie lekkiego i swobodnego wyglądu, tak aby wyglądał, jakby makijaż został wykonany bez wysiłku, ale nadal był interesujący i przykuwał uwagę.

Tusz do rzęs ma jedno zasadnicze zadanie. Ma dodać długości i objętości kobiecym rzęsom, a przy okazji (i nie jest to bez znaczenia!) dodać pewności samym paniom. Gęste i ciemne rzęsy powinny być bowiem wizytówką każdej zadbanej damy. Czy tylko ciemne?

Kolorowe tusze do rzęs potrafią zmienić dzień

Kolorowe maskary zadebiutowały w swojej nowoczesnej formie w latach 60-tych ubiegłego wieku, kiedy to marka Revlon wypuściła na rynek sprzedażowy tusze w kolorach niebieskim, zielonym i fioletowym. Oczywiście czasy „dzieci kwiatów” doskonale sprzyjały modowemu bumowi, jaki stał się udziałem tego rodzaju kosmetyków.

Bardzo szybko okazało się, że tusze do rzęs powstają we wszystkich właściwie kolorach tęczy. Stały się jednocześnie domeną odważnych pań, które nie boją się poeksperymentować ze swoim wyglądem.

Rodzaje kolorowych tuszy dostępne na rynku

Zobaczmy co mają nam do zaoferowania sklepy drogeryjne, których na pewno nie brakuje w najbliższej okolicy. Jeżeli chodzi o tusze do rzęs możemy liczyć na naprawdę bogaty wybór tych kosmetycznych utensyliów.

Zacznijmy od klasyki, którą są tusze konwencjonalne delikatnie podkreślające kobiece rzęsy. Z kolei tusze przedłużające mają za zadanie wydłużyć rzęsy, a zawierają w swoim składzie cząsteczki kaszmiru i polimery. Na trzecim miejscu trzeba wymienić tusze podkręcające, które wykorzystane przy użyciu specjalnych szczoteczek kosmetycznych, pozwalają uzyskać efekt wywiniętych rzęs.

Wreszcie to co nas tutaj najbardziej interesuje. Kolorowe mascary do rzęs pozwalają na uzyskanie olśniewających efektów wizualnych, zależnie od aktualnych potrzeb i okazji. Przykładowo niebieski tusz do rzęs świetnie harmonizuje z brązowym lub szarym odcieniem oczu. W przypadku jaśniejszych kolorów tęczówki może okazać się zbyt krzykliwy i efekt „wow” będzie po prostu przesadzony, psując cały makijaż. Z kolei delikatny, brązowy tusz do rzęs to stosowny wybór dla pań, które chcą się lepiej zasymilować z naturalnym wizażem. Brąz jest także świetną alternatywą dla klasycznej czerni.

Dla pań szukających nieco bardziej ekstrawaganckiego wyglądu nie brakuje na rynku kolorów zielonych, fioletowych, czy nawet złotych. Te świetnie się sprawdzają zwłaszcza w czasie zabaw karnawałowych.

Udostępnij