piekniejszaty.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

Moda

Obrączki nowoczesne czy klasyczne – które wybrać?

Obrączki nowoczesne czy klasyczne – które wybrać?

Ślub to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Trwałe związanie się z kimś, obranie wspólnych celów i realizowanie razem marzeń przez wiele osób traktowane jest jako sens życia. Ślub to jednak także wiele symboli i przedmiotów o ogromnym znaczeniu. Doskonałym przykładem mogą tu być obrączki, które zakładane są podczas ceremonii zaślubin. Jak się je powinno wybierać?

Znaczenie obrączek ślubnych

Przed rozpoczęciem analizowania cech charakterystycznych obrączek nowoczesnych i tradycyjnych należy się najpierw dowiedzieć, z jakiego powodu są one tak ważne. Co symbolizują i jakie mają znaczenie? Obrączki ślubne znane są dosłownie na całym świecie i stosowane są w różnych kulturach. Jest to uniwersalny symbol miłości, a także przyrzeczenie wierności i uczciwości na dobre i na złe. Obrączki stanowią także widoczny dla innych osób znak, że dana osoba zawarła związek małżeński.

Charakterystyka klasycznych obrączek ślubnych

Jak można się bez trudu domyślić, na rynku jubilerskim znaleźć można naprawdę ogromny wybór różnych wersji obrączek. Cechują się one nie tylko odmiennym wykonaniem, lecz także użytymi materiałami czy też wykończeniem. Dla ułatwienia przyjmuje się, że dzieli się je na obrączki klasyczne i nowoczesne. Czym zatem charakteryzuje się klasyczna obrączka ślubna? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że jest ona bardzo prosta i wręcz minimalistyczna. Pozbawiona jest jakichkolwiek elementów upiększających. Dzięki temu taka obrączka jest także bardzo uniwersalna i może być łączona z właściwie każdą stylizacją. Z czego wykonana jest taka obrączka? Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane jest tu żółte złoto, choć może się także zdarzyć, że zrobiona będzie ze srebra, lecz jest to rozwiązanie zdecydowanie rzadziej spotykane.

Czy obrączki nowoczesne to dobry wybór?

W dzisiejszych czasach wiele osób odrzuca tradycyjne rozwiązania i chce żyć po swojemu i według swoich własnych zasadach i przekonań. Znajduje to odzwierciedlenie w naprawdę wielu różnych aspektach, w tym także w rodzaju kupowanych obrączek ślubnych.

Jakie są cechy charakterystyczne dla obrączek nowoczesnych? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że są one znacznie odważniejsze niż modele klasyczne. Mogą zatem być upiększane różnego rodzaju dodatkami i ciekawymi elementami. Standardowo dodawane są na nich napisy w postaci np. romantycznych sentencji lub osobistych wyznań. Bardzo chętnie kupowane są także obrączki, w których umieszczone są kamienie szlachetne, dzięki czemu są one nie tylko symbolem miłości, lecz mogą być także rewelacyjną biżuterią.

Jak można się bez trudu domyślić, inaczej wygląda również kwestia wyglądu i wykonania takich obrączek. W tym wypadku dość rzadko stosuje się złoto, a zamiast niego sięga się po metale nietypowe takie jak platyna, tytan czy też karbon. Oczywiście tego typu obrączki rzadko kiedy są gładkie i nieskazitelne, a metal może być formowany w różnego rodzaju wzory i kształty nadające całości nietypowego, efektownego charakteru i stylu.

Udostępnij