piekniejszaty.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

Lifestyle

Narożniki typu skandynawskiego – czyli jakie?

Narożniki typu skandynawskiego – czyli jakie?

Styl skandynawski odznacza się niepowtarzalnym charakterem, w którym dominują funkcjonalność oraz minimalizm. Powstał niespełna sto lat temu z inicjatywy Carla Larssona, szwedzkiego malarza i architekta wnętrz. Larsson doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że krótkie dni w krajach skandynawskich wymagają stworzenia pewnego rodzaju przeciwwagi, dzięki której będzie można łatwiej znieść depresyjne warunki atmosferyczne. Postanowił postawić na jasne tonacje wnętrz i zachwycająco praktyczne rozwiązania, dzięki którym spędzanie chwil we własnych czterech kątach mogłoby stać się prawdziwą przyjemnością. Styl ten był rozwijany w kolejnych latach, a następnie szturmem opanował resztę kontynentów. Narożniki typu skandynawskiego to doskonały element wyposażenia, który warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ze względu na praktyczność takiego rozwiązania oraz nietuzinkowy design, obok którego nie sposób przejść obojętnie. 

Czym odznaczają się narożniki typu skandynawskiego? 

Narożniki typu skandynawskiego to przede wszystkim połączenie doskonałego minimalistycznego designu z funkcjonalnością, która sprawdzi się właściwie w każdego rodzaju przestrzeni. Wbrew pozorom tego rodzaju element wyposażenia może być doskonałym wyborem również we wnętrzach, które nie powstały zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego. Narożniki w wydaniu skandynawskim są kwintesencją nowoczesności, a ich wyważony design sprawia, że równie dobrze będą się komponowały w przestrzeniach zaaranżowanych w stylu industrialnym czy nawet rustykalnym. Odznaczają się prostymi liniami i nienachalną elegancją, która będzie w stanie uświetnić każde wnętrze. Zdecydowaną zaletą tego rodzaju sof jest uwzględnienie wszelkich aspektów ergonomicznych. Narożniki w stylu skandynawskim nie tylko pięknie się prezentują, ale również sprzyjają wysokiej jakości wypoczynkowi. 

Jaki narożnik będzie dobrym wyborem? 

Spectrum możliwości jest naprawdę ogromne. Czołowi producenci bezustannie wypuszczają na rynek kolejne zachwycające propozycje, które z łatwością można dopasować do własnych czterech kątów. Sporym uznaniem cieszą się narożniki modułowe, składające się z ruchomych segmentów. Dzięki takiej konstrukcji narożnik można bez większego problemu wkomponować w dostępną przestrzeń, robiąc to niejako również według swojego uznania. Możliwość stworzenia własnej konfiguracji pozwoli na optymalne zagospodarowanie przestrzeni i stworzenie miejsca, które będzie w stanie w stu procentach spełniać swoją wypoczynkową funkcję. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się narożniki na nóżkach. Tego rodzaju konstrukcje odznaczają się pewną lekkością. Zgrabne nóżki powodują, że nawet na małym metrażu prezentują się po prostu zjawiskowo i bez efektu masywności, która optycznie może źle wpłynąć na całą przestrzeń. Warto brać pod uwagę modele obite wysokiej jakości tkaniną. Dobrym wyborem będą wytrzymałe tkaniny plamoodporne, ponieważ nie sprawiają właściwie żadnych trudności podczas czyszczenia. 

Udostępnij